Project Logo

S.T.E.A.M. and Digital Skills

SCENARIOS

The Didactic Scenarios section features a set of comprehensive learning scenarios developed by the project partners, designed specifically for teaching of primary education students. Each scenario is meticulously crafted around the subjects of this project, providing educators with detailed information and additional content, such as external sources and proposed activity sheets to facilitate effective teaching and learning.

You can search for scenarios based on Keywords, Language, STEAM Fields, Student's Age Group and Difficulty Level and download all its files clicking in "Download Didactic Scenario" area!

Vėjo energija

Vėjo energija

Vėjo energija yra labai svarbi ekologiškiems ir tvariems energetikos sprendimams. Ji mažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, švelnina klimato kaitą. Vėjo energija nedaro didelio poveikio aplinkai, yra ekonomiškai atspari klimato svyravimams, pvz., sausroms, todėl ji yra labai svarbi pasaulinio perėjimo prie švaresnių ir tvaresnių energetikos sistemų. Vaikų mokymas apie vėjo energijos svarbą yra labai svarbus ugdant aplinkosauginį sąmoningumą.
Namo forma atlaikanti tornadus

Namo forma atlaikanti tornadus

Dėl klimato kaitos besikeičiančių oro sąlygų ne visi architektūriniai statiniai gali atlaikyti stiprius tornadinius vėjus. To pasekoje daug sugriautų pastatų, žmonėms iškyla dideli finansiniai nuostoliai, didelė rizika žmonių gyvybėms. Todėl skatinant ir domintis pagerinti situaciją labai svarbu domėtis ir ieškoti būdų, kokie architektūriniai pastatai atlaikytų stiprius tornadinius vėjus.
SUPAPRASTINIMAS FIGŪROMIS

SUPAPRASTINIMAS FIGŪROMIS

Dažnai mokiniai mokymosi procesuose praleidžia keletą svarbių žingsnių. Šie žingsniai yra kaip pastato pamatas. Meno pasaulyje, tai yra supaprastinimas. Kaip ir kituose mokymosi laukuose, jeigu bus pritaikomos atvirkštinės inžinerijos žinios, tada bus galima atkurti dalykus daugybę kartų. Kaip Pablo Pikaso yra pasakęs „KIEKVIENAS KŪRIMO VEIKSMAS PRASIDEDA SU NAIKINANČIAIS VEIKSMAIS.
SULĖTINTI KAMUOLIAI

SULĖTINTI KAMUOLIAI

Dažnai mokiniai nesupranta skirting medžiagų savybių, kaip jos reguoja su kitomis medžiagomis tam tikrais atvejais. Pop kultūroje galime pamatyti daugybę filmų scenų, kuriuose vaizduojama kaip veikėjas nukrenta į šieno kupetą ar į vandenį iš labia aukštai iš išgyvena. Tačiau realybė yra kitokia.
STOP KADRŲ ANIMACIJA

STOP KADRŲ ANIMACIJA

Kartais animacijos kūrimo procesas gali būti lengvesnis nei atrodo. Tačiau tai priklauso nuo to, kokia animacija yra kuriama. Vienas iš geriausių pasirinkimų pradedantiesiems yra stop kadrų animacija. Šis metodas leidžia panaudoti viską ką turime savo namuose, kamera ir STOP MOTION STUDIO app. Jauni mokiniai yra linkę komplikuoti darbinį procesą. Stop kadrų animacijos kūrimas atrodys lyg žaidimas su žaislais.
SKAITMENINĖ KOMIKSO JUOSTELĖ

SKAITMENINĖ KOMIKSO JUOSTELĖ

Šiomis dienomis mokiniai, dėka didelės įvairovės informacijos šaltinių ir įrankių, gali papasakoti istoriją įvairiais būdas pasitelkiant animaciją, filmus, vaizdo žaidimus. Kai tai yra padaroma su dideliu žinių bagažu, rezultatas gali būti geras. Tačiau tai užtrunka kol yra išmokstama daugybė komplikuotų dalykų. Tačiau yra kitas, paprastesnis istorijos pasakojimo metodas/priemonė kuri yra puikiai tinkanti dėl savo lengvai išmokstamos struktūros. Komiksai. Pasitelkiant komiksus galima padaryti daugybę dalykų, parašyti ir nupiešti istoriją, užrašyti tyrimo rezultatus, instrukciją. Šio užsiėmimo metu, mokiniai mokysis seno, bet gero informacijos sklaidos metodo.
SKAITMENINĖ ANIMACIJA

SKAITMENINĖ ANIMACIJA

Mokiniams trūksta supratimo kaip yra sukūriama animacija. Dažniausiai jie galvoja, kad yra tik vienintelis būdas animacijos sukūrimui pasitelkiant super brangias priemones ir išmokti to tik kolegijoje/universitete/spec. animacijos mokyklose/kursuose. Su šia veikla mokiniai susipažins su animacijos procesu ir pabandys įrangą su kurios pagalba sukurs savo animaciją.
Robotai pasaulyje

Robotai pasaulyje

Šiuolaikiniame pasaulyje robotai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo aspektų dalimi ir atlieka svarbų vaidmenį formuojant pasaulį, kuriame gyvename. Robotai yra ne tik mechaniniai įrenginiai, bet ir problemų sprendimo stebuklai, kurie reikšmingai prisideda prie sudėtingų iššūkių įvairiose srityse. Mokiniams pravartu žinoti, kokie robotai jau yra sukurti pasaulyje ir kokias funkcijas robotai atlieka.
PIKSELIŲ MENAS

PIKSELIŲ MENAS

Vaikams šiomis dienomis dėl įvairių programų, kurios padeda supaprastinti procesus, yra sunku suprasti kaip viskas yra sukuriama. Dėka senų laiko patikrintų dalykų kūrimo metodų, mes galime parodyti kaip viskas yra sukuriama nuo 0, nenaudojant šablonų.
Kamuoliuko bėgimas

Kamuoliuko bėgimas

Kamuoliuko riedėjimo trasa parodo gravitacijos ir judėjimo principus. Kamuoliuko riedėjimo rungtis paprastai būna sudaryta iš kelių rampų, takelių ir kliūčių, per kurias rutuliukas gali riedėti. Kamuoliuko ir gravitacijos sąveika yra esminis kamuoliuko rungties veikimo aspektas. Kamuoliuko riedėjimo trasa padeda suprasti gravitacijos veikimą su riedančiais objektais.
Piešimas šviesa

Piešimas šviesa

Keisti tradicines lemputes į LED lemputes būtina dėl kelių priežasčių. Tradiciniai šviestuvai, pavyzdžiui, kaitrinės lemputės, yra neefektyvūs, nes mažiau elektros energijos paverčia šviesa. Be to, jos yra trumpaamžės, todėl dažnai keičiamos ir didėja priežiūros išlaidos bei skleidžia daug šilumos, todėl kyla saugumo problemų. Šias problemas sprendžia LED lemputės, kurios yra labai taupios, ilgiau veikia, skleidžia mažai šilumos ir be papildomų priedų siūlo įvairias spalvų galimybes. Šis perėjimas ne tik pagerina energijos vartojimo efektyvumą, bet ir sumažina priežiūros išlaidas bei padidina bendrą saugumą. Vaikų mokymas, kaip fotografuoti aukštos kokybės nuotraukas prasto apšvietimo sąlygomis, gali būti įdomi ir pamokanti veikla. Šia veikla vaikai ne tik gilinasi apie fotografijos pasaulį, bet ir įgyja vertingų įgūdžių. Fotografavimo tamsoje menas apima šviesos, šešėlių ir fotoaparato nustatymų niuansus. Eksperimentuodami su įvairiais metodais, pavyzdžiui, ISO, diafragmos ir užrakto greičio reguliavimu, vaikai geriau supranta techninius fotografijos aspektus. Ši praktinė patirtis ne tik ugdo jų kūrybiškumą, bet ir lavina problemų sprendimo įgūdžius, nes moko prisitaiko prie skirtingų sąlygų - šiuo metu skirtingo apšvietimo.
LEGO tiltų iššūkis

LEGO tiltų iššūkis

Inžinieriai yra labai svarbūs sprendžiant įvairias problemas ir ieškant novatoriško požiūrio. Jiems tenka pagrindinis vaidmuo kuriant ypatingai svarbią infrastruktūrą, įskaitant tiltus, kelius ir energetikos tinklus. Inžinieriai teikia pirmenybę saugai, užtikrindami konstrukcijų, gaminių ir sistemų patikimumą. Jų darbas turi tiesioginės įtakos žmonių ir bendruomenių gyvenimo kokybei. Apskritai inžinieriai labai prisideda prie visuomenės pažangos, formuoja šiuolaikinį pasaulį ir gerina žmonių gyvenimą.
Page 1 of 17